12p 24V Spiral cable
| Cat. number | 99910035 |
|---|---|
| STANAG | STANAG 4007 |
| Category | STANAG 4007 / VG96923 connectros |
Technical parameters
| rated current | 15 A |
| voltage | 24 VDC |
| contacts | male/female |
| temperature range | -40 °C to +85 °C |
| cable lenght | 4000 mm |
Description
2p 24V Spiral cable