12p 24V Connecting cable with plug
| Cat. number | 74115002 |
|---|---|
| VG number | VG96927T022B002 |
| NSN | 6150-12-142-5717 |
| STANAG | STANAG 4007 |
| Category | STANAG 4007 / VG96923 connectros |
Technical parameters
| rated current | 15 A |
| voltage | 24 VDC |
| cable | VG95218T010A005 |
| contacts | male |
| temperature range | -40 °C to +85 °C |
| cable lenght | 1700 mm |
Alternative numbers
651560Description
12p 24V Connecting cable with 1 plug VG96923B1-12P (male contacts) cable VG95218T010A005