12p 24V Socket with cable
| Cat. number | 74125003 |
|---|---|
| STANAG | STANAG 4007 |
| Category | STANAG 4007 / VG96923 connectros |
Technical parameters
| rated current | 15 A |
| voltage | 24 VDC |
| cable | Ölflex |
| contacts | male |
| temperature range | -40 °C to +85 °C |
| cable lenght | 1000 mm |
Description
12p 24V Socket (male) with cable